ОБЕДУВАМЕ ОПРЕМА ЗА ВИСОК КВАЛИТЕТ

ОПРЕМА

 • KT-cummins Series Diesel Generator

  Генератор на дизел KT-камини

  Опис: Дизел генератор на серијата KT-cummins Cummins (NYSE: CMI) е основан во 1919 година и има седиште во Колумбос, Индијана, САД. Каминс го носи името на нејзиниот основач, Клер Лајл Каминс, која е самоук автомеханичар и механички пронаоѓач. Седиштето на Камин е во Колумбос, Индијана, САД. Компанијата обезбедува услуги на клиенти преку своите 550 агенции за дистрибуција и повеќе од 5.000 продажни места во повеќе од 160 земји и региони низ целиот свет. Каминс има 34.600 ...

 • KT-Mitsubishi Series Diesel Generator

  Генератор на дизел KT-Mitsubishi серија

  Опис: Јапонската компанија Mitsubishi Heavy Industries Co., Ltd. е основана во 1884 година. Таа е една од најдобрите 500 компании во светот и е на второ место во категоријата општа машинерија. Mitsubishi Heavy Industries започна да развива и произведува дизел мотори и генераторски комплети во 1917 година. Дизајнот, производството и тестирањето на неговите главни компоненти беа исклучиво завршени од Mitsubishi Heavy Industries. Комплетите на генератори на дизел Mitsubishi можат да работат трајно под тешки еколошки услови ...

 • KT-Deutz Series Diesel Generator

  Генератор на дизел KT-Дојц

  Опис: Дојц ФАВ (Далиан) Дизел мотор копродукции, ООД е формиран од основачот на светската индустрија на мотори - германски Дојц АГ и кинеската автомобилска индустрија Лидерот на кинеската корпорација FAW Group инвестираше вкупно 1,4 милијарди јени во Сооднос од 50% и е основана во август 2007 година. Има 2.000 вработени и годишен производствен капацитет од 200.000 единици. Компанијата има светска платформа за напојување. Водечки производи се C, E ∕ F, DEUTZ три производи платформи, три серии o ...

 • KT-Perkins Series Diesel Generator

  Генератор на дизел KT-Перкинс серија

  Опис: Перкинс мотор копродукции, Ltd е подружница на Caterpillar Corporation и е еден од најголемите снабдувачи на теренски мотори со дизел и природен гас. Рибарски мотор копродукции, Ltd е основана во 1932 година, со годишно производство од скоро 400.000 мотори. Перкинс обезбедува дизел и бензински мотори од 4-2000 kW на големите производители на опрема за напојување како што се Крајслер, Фергусон и Вилсон. Повеќе од 800 водечки производители избираат решенија за напојување Перкинс во земјоделството, производство на електрична енергија ...

 • KT-Doosan Series Diesel Generator

  Генератор на дизел серија KT-Doosan

  Опис: Doosan Mobile Power е поделба на јужнокорејската групација Doosan. Во ноември 2007 година, групата Доосан, една од компаниите „Фортун 500“ во светот, купи дел од бизнисот на Ингерсол Ренд. По серија деловни интеграции, конечно беше формирана Одделот за електрична енергија Доосан. Doosan Mobile Power обезбедува опрема за мобилна енергија за глобалната инфраструктура, рударството, градењето на бродови, развојот на енергијата и другите инженерски градежни индустрии, вклучително и мобилни воздушни ...

 • KT Ricardo Series Diesel Generator

  Генератор на дизел KT Рикардо серија

  Опис: Генератор на дизел мотор од серија Рикардо со добра предност во цената Опсег на производи: Рикардо Генсет, Кофо Генсет, Генератор Рикардо Дизел, Генератор Кофо Дизел, Генератор на електрична енергија Рикардо Кофо, Генсет, Комплет генератор, Електрана, Центар за производство, Кентпоер, Каминс Генератор на дизел, делови за генератори, делови за генетики, генератор на Перкинс, спецификација на тивок генератор на дизел:

 • KT-Yanmar Series Diesel Generator

  Генератор на дизел KT-Yanmar серија

  Опис: Јанмар е јапонски производител на дизел мотори со историја повеќе од 100 години. Компанијата произведува мотори за широк спектар на апликации: морски тркала, градежна опрема, земјоделска опрема и генераторски комплети. Седиштето на компанијата е во Чаја, Северен округ, Осака, Јапонија. Јапонската компанија ЈАНМАР копродукции го водеше светот во еколошки производи со ниски емисии на загадување, низок шум и ниски вибрации. Целта на Јанмар е да направи ин ...

 • KT Yuchai Series Diesel Generator

  Генератор на дизел KT Јучаи

  Опис: Основана во 1951 година, Guangxi Yuchai Machinery Group Co., Ltd. (скратено група Јучаи) има седиште во Јулин, автономен регион Гуангкси huуанг. Тоа е компанија во управување со инвестиции и финансирање, насочена кон работење на капитал и управување со средства. Како голем државен деловен конгломерат, тој има повеќе од 30 во целосна сопственост, сопственост или акционерски подружници, со вкупна актива од 40,5 милијарди јуани и скоро 20 000 вработени. Групата Јучаи е внатрешно согорување и ...

Верувајте ни, изберете нè

За нас

 • sss

Краток опис:

ФУJИЈАН КЕНТ МЕХАНИЧКА И ЕЛЕКТРИЧНА СД., ДОО (скратено КЕНТПАУЕР), основана во 2005 година со регистриран капитал од 15 милиони УСД, дизајнирање и производство на комплети на генератори на дизел, комплети на генератори на природен гас, соларен енергетски систем, интегрирање на составување, продажба и одржување Сервис. Компанијата се наоѓа во градот Фужоу, провинција Фуџијан, со површина од 100000 квадратни метри, над 100 вработени. Неговите производи главно се користат како резервна моќност или енергија за итни случаи во многу важни полиња, вклучувајќи автопати, железници, замоци, хотели, рудници, училишта, болници, хотели, фабрики и телекомуникациски и финансиски систем итн.

Вести за компанијата и новости од индустријата

Вести

 • ГОНЕРАТОР ЗА ДИЗЕЛ ГЕНЕРАТОР ЗА РАСТА ЗА ANИВОТНО ДОМАСТВО

   Индустријата за аквакултура прерасна од традиционална скала до потреба за механизирана работа. Опрема за обработка на храна, опрема за размножување и опрема за вентилација и ладење се механизирани, што одредува дека д ...

 • СЕТ ЗА ГЕНЕРАТОР ЗА БОЛНИЦИ ЗА ДИЗЕЛ

  Комплетот за генератор на електрична енергија во болницата и резервното напојување на банката ги имаат истите барања. Двете имаат карактеристики на континуирано напојување и тивка околина. Тие имаат строги барања за стабилноста на перформансите ...

 • ДЕЗЕЛ ГЕНЕРАТОР СЕТ ЗА ИНДУСТРИЈА ЗА КОМУНИКАЦИЈА

  KENTPOWER ја прави комуникацијата побезбедна. Комплетите на генератори на дизел главно се користат за потрошувачка на енергија во станици во комуникациската индустрија. Станиците на провинциско ниво се околу 800KW, а станиците на општинско ниво се 300-400KW. Општо земено, употребата ...

 • СЕТ ЗА ДЕESЕЛ ГЕНЕРАТОР

  Барање за изведба на генераторот на дизел за изградба на терен е да има високо зајакната антикорозивна способност и може да се користи на отворено за сите временски услови. Корисникот може лесно да се движи, да има стабилни перформанси и лесна работа. KENTPOWER е посебна карактеристика на производот за оваа област: 1. ...

 • СЕТ ЗА ГЕНЕРАТОР НА ДЕТЕН ДИЗЕЛ

  Комплет воен генератор е важна опрема за напојување на опрема за оружје под теренски услови. Главно се користи за да се обезбеди безбедна, сигурна и ефективна моќност на опремата за оружје, борбена команда и поддршка на опрема, за да се обезбеди ефикасност на борбата против опремата и оружјето ...