• head_banner_01

Дизел генератор од серијата KT-Deutz

Краток опис:

Deutz дизел генератор, Deutz Генераторски сет, Deutz Genset, 25kva Deutz генератор, 50kva Deutz генератор, 100kva Deutz генератор, 125kva Deutz генератор, Deutz генератор на енергија, Deutz генераторски делови, Отворен тип Deutz станица, Deutz.


Детали за производот

50 HZ

60 HZ

Најчесто поставувани прашања

Ознаки на производи

Опис:

Deutz FAW (Dalian) Diesel Engine Co., Ltd. е формирана од основачот на светската моторна индустрија - германската Deutz AG и кинеската автомобилска индустрија

Лидерот на China FAW Group Corporation инвестираше вкупно 1,4 милијарди јени во сооднос од 50% и беше основан во август 2007 година. Има 2.000 вработени и годишен производствен капацитет од 200.000 единици.

Компанијата има моќна платформа од светска класа.Водечките производи се C, E∕F, DEUTZ три производни платформи, три серии лесни, средни и тешки, моќност со 80-340 коњски сили, повеќе од 300 видови варијанти и прилагодливи производи, производите се напредни, ефикасни, сигурни, Со значителни предности како што се заштеда на енергија и заштита на животната средина, тој е идеална моќност за сите видови средни и тешки камиони, лесни возила, автобуси и градежни машини.Покрај задоволувањето на потребите на кинескиот пазар, производите се извезуваат и во Европа.

Компанијата има воспоставено систем за истражување и развој од светска класа.Deutz ги има водечките светски способности за истражување и развој на моќ, и има акумулирано повеќе од 400 патенти во Германија, Европа и светот.Потпирајќи се на системот за истражување и развој од светска класа, Deutz FAW (Dalian) Diesel Engine Co., Ltd. поддржува научни и ригорозни германски гени за квалитет и ја води кинеската енергетска индустрија до европските стандарди за енергија.

Карактеристики:

Структурата на единечната пумпа е верификувана од европскиот пазар веќе 15 години, со стабилни перформанси и ниски трошоци за одржување.Се произведува во синхронизација со Европа и се здоби со германска сертификација за производи.

Најниската потрошувачка на гориво при целосно оптоварување достигнува светски напредно ниво.

Голем фактор на резерва на вртежен момент, сигурен и издржлив, добри перформанси на моќност и неколку делови од дизел моторот.

Низок шум, во согласност со стандардите, без никаква помош.

Структурата е компактна и едноставна, мала по големина и лесна за одржување.80% од точките за одржување се концентрирани на „страната за одржување“ на дизел моторот.

Деловите имаат висок степен на разновидност и серијализација и има многу опции за избор на клиентите.

Компатибилен со секое гориво, структурата на пумпата на единицата се прилагодува на гориво со низок квалитет и резервни делови со ниска цена


 • Претходно:
 • Следно:

 • СПЕЦИФИКАЦИЈА НА СЕРИЈАТА KT-D DEUTZ 50HZ @ 1500RPM
  Модел на генсет 50HZ PF=0,8 400/230V 3фазен 4жица Модел на мотор цил Досадно Штрк поместување Гувернерот Отвори димензија на тип
  Standby Power Prime Power Конс 100% (L/H)
  KVA/KW KVA/KW MM MM L   L×Ш×В (ММ) Тежина KG
  KT-DE70 70/55 60/50 9 BF4M2012 4 101 126 4.03 мех. 1930*750*1400 825
  KT-DE90 90/70 75/60 11 BF4M2012C 4 101 126 4.03 мех. 1930*750*1400 825
  KT-DE100 100/80 90/70 12 BF4M1013E 4 108 130 4.76 мех. 2070*1000*1420 1030
  KT-DE125 125/100 110/90 14 BF4M1013EC 4 108 130 4.76 мех. 2300*900*1700 1150
  KT-DE150 150/120 140/110 19 BF4M1013FC 4 108 130 4.76 елек. 2300*910*1700 1200
  KT-DE175 175/140 160/130 23 BF6M1013EC 6 108 130 7.15 мех. 2400*1200*1780 1400
  KT-DE225 225/180 200/160 28 BF6M1013FCG2 6 108 130 7.15 елек. 2500*1250*1800 1450 година
  KT-DE240 240/190 210/170 31 BF6M1013FCG3 6 108 130 7.15 елек. 2500*1250*1800 1450 година
  KT-DE250 250/200 225/180 28 BF6M1015-LAGA 6V 132 145 11.9 мех. 2700*1450*1950 2850
  KT-DE275 275/220 250/200 31 BF6M1015C-LAG1A 6V 132 145 11.9 мех. 3000*1500*2000 3300
  KT-DE310 310/250 290/230 36 BF6M1015C-LAG2A 6V 132 145 11.9 мех. 3100*1650*2015 3350
  KT-DE340 340/275 310/250 39 BF6M1015C-LAG3A 6V 132 145 11.9 мех. 2800*1450*1950 3100
  KT-DE390 390/310 350/280 43 BF6M1015C-LAG4 6V 132 145 11.9 мех. 2800*1450*1950 3100
  KT-DE400 400/320 360/290 45 BF6M1015CP-LAG 6V 132 145 11.9 мех. 2800*1450*1950 3200
  KT-DE450 450/360 410/330 51 BF8M1015C-LAG1A 8V 132 145 15.9 мех. 3300*1440*2240 3700
  KT-DE500 500/400 450/360 56 BF8M1015C-LAG2 8V 132 145 15.9 мех. 3100*1650*2015 3350
  KT-DE510 510/410 460/370 58 BF8M1015CP-LAG1A 8V 132 145 15.9 мех. 3100*1650*2015 3350
  KT-DE540 540/430 490/390 61 BF8M1015CP-LAG2 8V 132 145 15.9 мех. 3120*1650*2015 3350
  KT-DE560 560/450 510/410 64 BF8M1015CP-LAG3 8V 132 145 15.9 мех. 3120*1650*2015 3350
  KT-DE575 575/460 525/420 65 BF8M1015CP-LAG4 8V 132 145 15.9 елек. 3120*1650*2015 3500
  KT-DE620 620/495 560/450 70 BF8M1015CP-LAG5 8V 132 145 15.9 елек. 3200*1650*2015 година 3650
  KT-DE760 760/605 690/550 84 HC12V132ZL-LAG1A 12V 132 145 23.8 елек. 3600*1450*1950 4500
  KT-DE825 825/660 750/600 92 HC12V132ZL-LAG2A 12V 132 145 23.8 елек. 4500*1500*2600 5000
  СПЕЦИФИКАЦИЈА НА СЕРИЈАТА KT-DE DEUTZ 60 HZ @ 1800 RPM
  Модел на генсет 60HZ PF=0,8 440/220V 3фазен 4жица Спецификација на моторот Податоци за крошна на генсет Поставете отворени податоци
  Standby Power Prime Power Конс 100% (L/H) Модел на мотор Cyl. Гувернерот Поместување (L) Димензија (ММ) тежина (KG) Димензија (ММ) Тежина (KG)
  KVA/KW KVA/KW
  KT-DE77 77/62 70/56 18.9 BF4M2012 4L M 4.04 2670*1080*1865 1650 година 1870*980*1500 970
  KT-DE96 96/77 87,5/70 22.7 BF4M2012C 4L M 4.04 2670*1080*1865 1850 година 1960*980*1500 1040
  KT-DE105 105/84 95/76 28 BF4M1013E 4L M 4.76 2900*1080*2000 1950 година 2140*980*1700 1180 година
  KT-DE105 105/84 95/76 28 BF4M1013EC 4L M 4.76 2900*1080*2000 1950 година 2140*980*1700 1180 година
  KT-DE125 125/100 113/90 28 BF4M1013EC 4L M 4.76 2900*1080*2000 1950 година 2090*980*1700 1220 година
  KT-DE150 150/120 138/110 36,5 BF4M1013FC 4L Елек 7.15 2900*1080*2000 2100 година 2280*980*1700 1310 година
  KT-DE193 193/154 175/140 41.8 BF6M1013EC 6L M 7.15 3500*1080*2120 2500 2500*980*1700 1590 година
  KT-DE240 240/192 220/176 52.7 BF6M1013FCG2 6L Елек 7.15 3750*1280*1915 2900 2640*1150*1790 1710 година
  KT-DE270 270/216 245/196 60.2 BF6M1013FCG3 6L Елек 7.15 3750*1280*1915 2950 година 2640*1150*1790 1760 година
  KT-DE275 275/220 250/200 58 BF6M1015-LAGB 6V Елек/М 11.906 3600*1400*2150 2980 година 2500*1250*2150 2193 година
  KT-DE300 300/240 275/220 64 BF6M1015C-LAG1B 6V Елек/М 11.906 3800*1600*2150 3508 2630*1410*2150 2228
  KT-DE330 330/264 300/240 70 BF6M1015C-LAG2B 6V Елек/М 11.906 3800*1600*2150 3508 2730*1410*2150 2423
  KT-DE375 375/300 338/270 79 BF6M1015C-LAG3B 6V Елек/М 11.906 3800*1600*2150 3508 2730*1410*2150 2503
  KT-DE500 500/400 450/360 106 BF8M1015C-LAG1B 8V Елек/М 15.874 4350*1750*2450 5300 3100*1560*2150 3263
  KT-DE525 525/420 475/380 112 BF8M1015CP-LAG1B 8V Елек/М 15.874 4350*1750*2450 5302 3100*1560*2150 3263
 • Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја

  Поврзани производи