• head_banner_01

Gjenerator me naftë të serisë KT-Deutz

Përshkrim i shkurtër:

Gjenerator me naftë Deutz, Komplet gjenerues Deutz, Deutz Genset, gjenerator Deutz 25 kva, gjenerator Deutz 50 kva, gjenerator Deutz 100 kva, gjenerator Deutz 125 kva, gjenerator Deutz, pjesë gjenerator Deutz, Gjenerator i tipit të hapur, Stacioni Deutz Deutz, Deutz


Detajet e produktit

50 HZ

60 HZ

FAQ

Etiketat e produktit

Përshkrim:

Deutz FAW (Dalian) Diesel Engine Co., Ltd. është formuar nga themeluesi i industrisë botërore të motorëve - gjermani Deutz AG dhe industria kineze e automobilave

Udhëheqësi i China FAW Group Corporation ka investuar një total prej 1.4 miliardë RMB në një raport 50% dhe është themeluar në gusht 2007. Ka 2,000 punonjës dhe një kapacitet vjetor prodhimi prej 200,000 njësi.

Kompania ka një platformë energjetike të klasit botëror.Produktet kryesore janë C, E∕F, DEUTZ tre platforma produktesh, tre seri të lehta, të mesme dhe të rënda, fuqi që mbulojnë 80-340 kuaj fuqi, më shumë se 300 lloje variante dhe produkte të adaptueshme, produktet janë të avancuara, efikase, të besueshme, Me avantazhe të rëndësishme si kursimi i energjisë dhe mbrojtja e mjedisit, është një fuqi ideale për të gjitha llojet e kamionëve të mesëm dhe të rëndë, automjeteve të lehta, autobusëve dhe makinerive të ndërtimit.Përveç plotësimit të nevojave të tregut kinez, produktet janë eksportuar edhe në Evropë.

Kompania ka krijuar një sistem Kërkim dhe Zhvillim të klasit botëror.Deutz ka aftësitë kryesore të kërkimit dhe zhvillimit të fuqisë në botë, dhe ka grumbulluar më shumë se 400 patenta në Gjermani, Evropë dhe botë.Duke u mbështetur në sistemin e kërkimit dhe zhvillimit të klasit botëror, Deutz FAW (Dalian) Diesel Engine Co., Ltd. mbështet gjenet shkencore dhe rigoroze gjermane të cilësisë dhe e çon industrinë e energjisë të Kinës drejt standardeve evropiane të energjisë.

Karakteristikat:

Struktura e pompës së njësisë është verifikuar nga tregu evropian prej 15 vitesh, me performancë të qëndrueshme dhe kosto të ulët të mirëmbajtjes.Prodhohet në sinkron me Evropën dhe ka marrë certifikatën gjermane të produktit.

Konsumi më i ulët i karburantit me ngarkesë të plotë arrin nivelin e avancuar botëror.

Faktor i madh rezervë çift rrotullues, i besueshëm dhe i qëndrueshëm, performancë e mirë e fuqisë dhe pak pjesë të motorit me naftë.

Zhurmë e ulët, në përputhje me standardet, pa asnjë ndihmë.

Struktura është kompakte dhe e thjeshtë, e vogël në madhësi dhe e lehtë për t'u mirëmbajtur.80% e pikave të mirëmbajtjes janë të përqendruara në "anën e mirëmbajtjes" të motorit me naftë.

Pjesët kanë një shkallë të lartë të shkathtësisë dhe serializimit, dhe ka shumë mundësi që klientët të zgjedhin.

E pajtueshme me çdo karburant, struktura e pompës së njësisë përshtatet me karburant me cilësi të ulët dhe pjesë këmbimi me kosto të ulët


 • E mëparshme:
 • Tjetër:

 • SPECIFIKIMI I SERISË KT-D DEUTZ 50HZ @ 1500RPM
  Modeli Genset 50HZ PF=0.8 400/230V 3Fazë 4 Tela Modeli i motorit cyl I mërzitur Lejleku zhvendosje Guvernatori Dimensioni i tipit të hapur
  Fuqia e gatishmërisë Fuqia kryesore Kundër 100% (L/H)
  KVA/KW KVA/KW MM MM L   L×W×H(MM) Pesha KG
  KT-DE70 70/55 60/50 9 BF4M2012 4 101 126 4.03 mekanike. 1930*750*1400 825
  KT-DE90 90/70 75/60 11 BF4M2012C 4 101 126 4.03 mekanike. 1930*750*1400 825
  KT-DE100 100/80 90/70 12 BF4M1013E 4 108 130 4.76 mekanike. 2070*1000*1420 1030
  KT-DE125 125/100 110/90 14 BF4M1013EC 4 108 130 4.76 mekanike. 2300*900*1700 1150
  KT-DE150 150/120 140/110 19 BF4M1013FC 4 108 130 4.76 elek. 2300*910*1700 1200
  KT-DE175 175/140 160/130 23 BF6M1013EC 6 108 130 7.15 mekanike. 2400*1200*1780 1400
  KT-DE225 225/180 200/160 28 BF6M1013FCG2 6 108 130 7.15 elek. 2500*1250*1800 1450
  KT-DE240 240/190 210/170 31 BF6M1013FCG3 6 108 130 7.15 elek. 2500*1250*1800 1450
  KT-DE250 250/200 225/180 28 BF6M1015-LAGA 6V 132 145 11.9 mekanike. 2700*1450*1950 2850
  KT-DE275 275/220 250/200 31 BF6M1015C-LAG1A 6V 132 145 11.9 mekanike. 3000*1500*2000 3300
  KT-DE310 310/250 290/230 36 BF6M1015C-LAG2A 6V 132 145 11.9 mekanike. 3100*1650*2015 3350
  KT-DE340 340/275 310/250 39 BF6M1015C-LAG3A 6V 132 145 11.9 mekanike. 2800*1450*1950 3100
  KT-DE390 390/310 350/280 43 BF6M1015C-LAG4 6V 132 145 11.9 mekanike. 2800*1450*1950 3100
  KT-DE400 400/320 360/290 45 BF6M1015CP-LAG 6V 132 145 11.9 mekanike. 2800*1450*1950 3200
  KT-DE450 450/360 410/330 51 BF8M1015C-LAG1A 8V 132 145 15.9 mekanike. 3300*1440*2240 3700
  KT-DE500 500/400 450/360 56 BF8M1015C-LAG2 8V 132 145 15.9 mekanike. 3100*1650*2015 3350
  KT-DE510 510/410 460/370 58 BF8M1015CP-LAG1A 8V 132 145 15.9 mekanike. 3100*1650*2015 3350
  KT-DE540 540/430 490/390 61 BF8M1015CP-LAG2 8V 132 145 15.9 mekanike. 3120*1650*2015 3350
  KT-DE560 560/450 510/410 64 BF8M1015CP-LAG3 8V 132 145 15.9 mekanike. 3120*1650*2015 3350
  KT-DE575 575/460 525/420 65 BF8M1015CP-LAG4 8V 132 145 15.9 elek. 3120*1650*2015 3500
  KT-DE620 620/495 560/450 70 BF8M1015CP-LAG5 8V 132 145 15.9 elek. 3200*1650*2015 3650
  KT-DE760 760/605 690/550 84 HC12V132ZL-LAG1A 12 V 132 145 23.8 elek. 3600*1450*1950 4500
  KT-DE825 825/660 750/600 92 HC12V132ZL-LAG2A 12 V 132 145 23.8 elek. 4500*1500*2600 5000
  SPECIFIKIMI I SERISË KT-DE DEUTZ 60 HZ @ 1800 RPM
  Modeli Genset 60HZ PF=0,8 440/220V 3fazë 4 tela Specifikimi i motorit Të dhënat e tendës së gjeneratorit Genset e të dhënave të hapura
  Fuqia e gatishmërisë Fuqia kryesore Kundër 100% (L/H) Modeli i motorit Cyl. Gov. Zhvendosja (L) Dimensioni (MM) pesha (KG) Dimensioni (MM) Pesha (KG)
  KVA/KW KVA/KW
  KT-DE77 77/62 70/56 18.9 BF4M2012 4L M 4.04 2670*1080*1865 1650 1870*980*1500 970
  KT-DE96 96/77 87.5/70 22.7 BF4M2012C 4L M 4.04 2670*1080*1865 1850 1960*980*1500 1040
  KT-DE105 105/84 95/76 28 BF4M1013E 4L M 4.76 2900*1080*2000 1950 2140*980*1700 1180
  KT-DE105 105/84 95/76 28 BF4M1013EC 4L M 4.76 2900*1080*2000 1950 2140*980*1700 1180
  KT-DE125 125/100 113/90 28 BF4M1013EC 4L M 4.76 2900*1080*2000 1950 2090*980*1700 1220
  KT-DE150 150/120 138/110 36.5 BF4M1013FC 4L Elec 7.15 2900*1080*2000 2100 2280*980*1700 1310
  KT-DE193 193/154 175/140 41.8 BF6M1013EC 6L M 7.15 3500*1080*2120 2500 2500*980*1700 1590
  KT-DE240 240/192 220/176 52.7 BF6M1013FCG2 6L Elec 7.15 3750*1280*1915 2900 2640*1150*1790 1710
  KT-DE270 270/216 245/196 60.2 BF6M1013FCG3 6L Elec 7.15 3750*1280*1915 2950 2640*1150*1790 1760
  KT-DE275 275/220 250/200 58 BF6M1015-LAGB 6V Zgjedh/M 11.906 3600*1400*2150 2980 2500*1250*2150 2193
  KT-DE300 300/240 275/220 64 BF6M1015C-LAG1B 6V Zgjedh/M 11.906 3800*1600*2150 3508 2630*1410*2150 2228
  KT-DE330 330/264 300/240 70 BF6M1015C-LAG2B 6V Zgjedh/M 11.906 3800*1600*2150 3508 2730*1410*2150 2423
  KT-DE375 375/300 338/270 79 BF6M1015C-LAG3B 6V Zgjedh/M 11.906 3800*1600*2150 3508 2730*1410*2150 2503
  KT-DE500 500/400 450/360 106 BF8M1015C-LAG1B 8V Zgjedh/M 15.874 4350*1750*2450 5300 3100*1560*2150 3263
  KT-DE525 525/420 475/380 112 BF8M1015CP-LAG1B 8V Zgjedh/M 15.874 4350*1750*2450 5302 3100*1560*2150 3263
 • Shkruani mesazhin tuaj këtu dhe na dërgoni atë

  Produkte të ngjashme