• head_banner_01

Дизел генератор од серијата KT-cummins

Краток опис:

Cummins дизел генератор, Cummins генераторски сет, Cummins Genset, 25kva Cummins генератор, 50kva cummins генератор, 100kva cummins генератор, 125kva cummins генератор, 150kva cummins генератор, 150kva cummins генератор, генератор cummins power, генератор cummins генератор, централа Каминс


Детали за производот

50 HZ

60 HZ

Најчесто поставувани прашања

Ознаки на производи

Опис:

Дизел генератор од серијата KT-cummins

Каминс (NYSE: CMI) е основана во 1919 година и е со седиште во Колумбус, Индијана, САД.Каминс е именуван по неговиот основач, Клер Лајл Каминс, која е самоук автомеханичар и механички пронаоѓач.

Каминс е со седиште во Колумбус, Индијана, САД.Компанијата обезбедува услуги на клиентите преку своите 550 дистрибутивни агенции и повеќе од 5.000 дилери во повеќе од 160 земји и региони ширум светот.Каминс има 34.600 вработени ширум светот.Неговиот годишен приход во 2012 година беше 17,3 милијарди УСД, што е намалување од 4% на годишно ниво.Во 2012 година, нејзиниот пред-каматен и даночен профит достигна 2,35 милијарди УСД, што претставува 13,6% од продажбата.Cummins е водечки светски производител на електрична опрема.Дизајнира, произведува и дистрибуира мотори и сродни технологии, вклучувајќи системи за гориво, системи за контрола, третман на влезниот воздух, системи за филтрирање, системи за третман на издувни гасови и системи за напојување, и обезбедува соодветна услуга по продажбата.

Каминс инвестираше повеќе од 140 милиони американски долари во Кина.Како најголем странски инвеститор во кинеската моторна индустрија, Каминс има осум заеднички вложувања и производствени компании во целосна сопственост во Кина.

Меѓу нив, Dongfeng Cummins произведува дизел мотори од сериите B, C и L, а Chongqing Cummins произведува дизел мотори од сериите M, N и K.Производите се во согласност со ISO 3046, ISO 4001, ISO 8525, IEC 34-1, GB1105, GB/T 2820, CSH 22-2, VDE 0530 и YD/T 502-2000 „Technical Requirements for Communication Generations Diesel“ и други стандарди .

Карактеристики:

* Супер моќ

* Ултра ниска потрошувачка на гориво, економични предности

* Компактна структура, лесно одржување

* Напреден дизајн, сигурни перформанси

* Професионална конфигурација, најдобар квалитет

* Зрели производи, добра репутација во светот

Предности на комплетот дизел генератор Cummins:

Силна моќност, висока доверливост, ниска стапка на потрошувачка на гориво и масло, низок шум, ниски емисии;

Висока ефикасност на производството на енергија, силна способност против пречки, класа на изолација "H" класа, долг циклус на ремонт, долг работен век.


 • Претходно:
 • Следно:

 • СПЕЦИФИКАЦИЈА НА СЕРИЈАТА KT-C CUMMINS 50HZ @ 1500RPM
  Модел на генсет 50HZ PF=0,8 400/230V 3фазен 4жица Модел на мотор цил Досадно Штрк поместување Гувернерот Отвори димензија на тип
  Standby Power Prime Power Конс 100% (L/H)
  KVA/KW KVA/KW MM MM L   L×Ш×В (ММ) Тежина KG
  KT-C30 30/24 25/20 6.7 4B3.9G2 4L 102 120 3.9 Елек. 1725*950*1500 830
  KT-C44 44/35 40/32 9.3 4BT3.9G2 4L 102 120 3.9 Елек. 1870*950*1500 950
  KT-C55 55/44 50/40 12.9 4BTA3.9-G2 (QC50/60E) 4L 102 120 3.9 Елек. 1870*950*1500 950
  KT-C70 70/56 63/50 12.9 4BTA3.9-G2 (QC58/67E) 4L 102 120 3.9 Елек. 1870*950*1500 990
  KT-C88 88/70 70/64 17.6 4BTA3.9-G11 4L 102 120 3.9 Елек. 1870*950*1500 990
  KT-C100 100/80 90/72 22.3 6BT5.9G2 6L 102 120 5.9 Елек. 2220*950*1530 1200
  KT-C110 110/88 100/80 22.3 6BT5.9G2 6L 102 120 5.9 Елек. 2250*950*1530 1200
  KT-C125 125/100 113/90 27 6BTA5.9G2 6L 102 120 5.9 Елек. 2400*950*1530 1200
  KT-C138 138/110 125/100 30 6BTAA5.9G2 6L 102 120 5.9 Елек. 2400*950*1530 1240 година
  KT-C150 150/120 135/110 30 6BTAA5.9G2 6L 102 120 5.9 Елек. 2400*950*1530 1360 година
  KT-C165 165/132 150/120 34 6BTAA5.9-G12 6L 102 120 5.9 Елек. 2400*950*1530 1360 година
  KT-C175 175/140 158/128 42 6CTA8.3G2 6L 114 135 8.3 Елек. 2420*950*1690 1690 година
  KT-C206 206/165 185/150 42 6CTA8.3G2 6L 114 135 8.3 Елек. 2420*950*1690 1690 година
  KT-C220 220/176 200/160 45 6CTAA8.3G2 6L 114 135 8.3 Елек. 2540*950*1750 1810 година
  KT-C250 250/200 230/184 53 6LTAA8.9-G2 6L 114 135 8.9 Елек. 2580*1020*1670 2030 година
  KT-C275 275/220 250/200 53 6LTAA8.9G3 6L 114 145 8.9 Елек. 2580*1020*1670 2030 година
  KT-C413 413/330 375/300 76,5 6ZTAA13-G3 6L 130 163 13 Елек. 3110*1360*1920 3000
  KT-C440 440/352 400/320 89.1 6ZTAA13-G2 6L 130 163 13 Елек. 3110*1360*1920 3000
  KT-C480 480/384 438/350 89.1 6ZTAA13-G2 6L 130 163 13 Елек. 3110*1360*1920 3000
  KT-C500 500/400 450/360 91.4 6ZTAA13-G4 6L 130 163 13 Елек. 3110*1360*1920 3000
  KT-C500 500/400 450/360 88,8 QSZ13G2 6L 130 163 13 ECM 3100*1450*1950 г 3120
  KT-C530 530/424 500/400 101 QSZ13G3 6L 130 163 13 ECM 3100*1450*2050 3150
  KT-C275 275/220 250/200 55 MTA11G2A 6L 125 147 10.8 Елек. 2900*1200*1690 3100
  KT-C275 275/220 250/200 53 NT855GA 6L 140 152 14 Елек. 2950*1200*1740 3007 година
  KT-C313 313/250 275/220 61 NTA855G1A 6L 140 152 14 Елек. 3050*1200*1740 3260
  KT-C350 350/280 313/250 63 MTAA11-G3 6L 125 147 10.8 Елек. 3050*1200*1690 3350
  KT-C350 350/280 313/250 68 NTA855G1B 6L 140 152 14 Елек. 3050*1200*1740 3340
  KT-C355 355/284 325/260 69 QSM11-G2 6L 125 147 10.8 Елек. 3050*1200*1690 3350
  KT-C388 388/310 350/280 72 NTA855G2A 6L 140 152 14 Елек. 3050*1200*1740 3355
  KT-C388 388/310 350/280 75 NTA855G4 6L 140 152 14 Елек. 3050*1200*1740 3355
  KT-C413 413/330 375/300 86 NTAA855G7 6L 140 152 14 Елек. 3250*1230*1800 3485
  KT-C440 440/352 400/320 89 NTAA855G7A 6L 140 152 14 Елек. 3250*1230*1800 3485
  KT-C500 500/400 450/360 97 KTA19G3 6L 159 159 18.9 Елек. 3380*1390*2050 4166
  KT-C550 550/440 500/400 107 KTAG3A 6L 159 159 19 Елек. 3380*1390*2050 4166
  KT-C550 550/440 500/400 107 KTA19G4 6L 159 159 18.9 Елек. 3380*1390*2050 4166
  KT-C575 575/460 525/420 113 KTAA19G5 6L 159 159 18.9 Елек. 3670*1680*2190 4650
  KT-C625 625/500 575/460 118,5 KTAA19G6 6L 159 159 18.9 Елек. 3670*1680*2190 4658
  KT-C650 650/520 600/480 139 KTA19G8 6L 159 159 18.9 Елек. 3380*1390*2050 5365
  KT-C688 688/550 625/500 127,8 KTAA19G6A 6L 159 159 18.9 Елек. 3720*1680*2190 4813
  KT-C750 750/600 688/550 127,8 KTAA19G7 6L 159 159 18.9 Елек. 3720*1680*2190 4813
  KT-C713 713/570 650/520 143 QSK19G3 6L 159 159 19 Елек. 3620*1720*2320 4909
  KT-C800 800/640 725/580 157 KT38-GA 12V 159 159 37.8 Елек. 4410*1720*2170 7190
  KT-C825 825/660 750/600 167 KTA38G2 12V 159 159 37.8 Елек. 4410*1720*2170 7190
  KT-C880 880/704 800/640 170 KTA38G2B 12V 159 159 38 Елек. 4410*1720*2170 7199
  KT-C1000 1000/800 900/720 191 KTA38G2A 12V 159 159 37.8 Елек. 4410*1720*2170 7359
  KT-C1100 1100/880 1000/800 209 KTA38G5 12V 159 159 37.8 Елек. 4300*2080*2190 7777
  KT-C1250 1250/1000 1135/908 251 KTA38G9 12V 159 159 38 Елек. 4400*2080*2190 8156
  KT-C1375 1375/1100 1250/1000 254 KTA50G3 16V 159 159 50.3 Елек. 5000*2080*2290 9281
  KT-C1375 1375/1100 1250/1000 274 QSK38G5 12V 159 159 37.7 Елек. 4650*2160*2440 8547
  KT-C1500 1500/1200 1375/1100 289 KTA50G8 16V 159 159 50.3 Елек. 4960*2200*2620 10371
  KT-C1650 1650/1320 година 1500/1200 289 KTA50GS8 16V 159 159 50.3 Елек. 5170*2120*2360 10762

  СПЕЦИФИКАЦИЈА НА СЕРИЈАТА KT-C CUMMINS 60HZ @ 1800RPM
  Модел на генсет 60HZ PF=0,8 440/220V 3фазен 4жица Спецификација на моторот Податоци за крошна на генсет Поставете отворени податоци
  Standby Power Prime Power Конс 100% (L/H) Модел на мотор Cyl. Гувернерот Поместување (L) Димензија (ММ) тежина (KG) Димензија (ММ) Тежина (KG)
  KVA/KW KVA/KW
  KT-C35 35/28 31/25 8.6 4B3.9G2 4L Елек. 3.9 2450*1080*1865 1350 година 1351 година 1352 година
  KT-C55 55/44 50/40 10.7 4BT3.9G2 4L Елек. 3.9 2450*1080*1865 1350 година 1725*950*1500 830
  KT-C75 75/60 68/54 15.9 4BTA3.9G2 4L Елек. 3.9 2670*1080*1865 1460 година 1870*950*1500 950
  KT-C93 93/74 85/68 20.1 4BTA3.9-G11 4L Елек. 3.9 2670*1080*1865 1460 година 1870*950*1500 950
  KT-C125 125/100 110/68 28.5 6BT5.9G2 6L Елек. 5.9 2900*1080*2000 1780 година 2220*950*1530 1200
  KT-C138 138/110 125/100 27 6BTA5.9G2 6L Елек. 5.9 3200*1080*2000 1780 година 2400*950*1530 1200
  KT-C165 165/132 150/120 30 6BTAA5.9G2 6L Елек. 5.9 3200*1080*2000 1780 година 2400*950*1530 1240 година
  KT-C175 175/148 160/128 38 6BTAA5.9G12 6L Елек. 5.9 3200*1080*2000 1780 година 2400*950*1530 1240 година
  KT-C185 185/186 168/135 44 6CTA8.3G2 6L Елек. 8.3 3500*1080*2120 2150 2420*950*1690 1690 година
  KT-C200 200/160 180/144 44 6CTA8.3G2 6L Елек. 8.3 3500*1080*2120 2150 2420*950*1690 1690 година
  KT-C220 220/176 200/160 44 6CTA8.3G2 6L Елек. 8.3 3500*1080*2120 2150 2420*950*1690 1690 година
  KT-C250 250/200 225/180 49 6CTAA8.3G2 6L Елек. 8.3 3500*1080*2120 2520 2540*950*1750 1810 година
  KT-C275 275/220 250/200 53 6LTAA8.9G2 6L Елек. 8.3 3700*1090*2080 2980 година 2580*1020*1670 2030 година
  KT-C413 413/330 375/300 81 6ZTAA13-G3 6L Елек. 13 4350*1400*2260 4020 година 3050*1200*1740 3260
  KT-C440 440/352 400/320 96 6ZTAA13-G2 6L Елек. 13 4350*1400*2260 4020 година 3050*1200*1740 3260
  KT-C480 480/384 438/350 96 6ZTAA13-G2 6L Елек. 13 4350*1400*2260 4020 година 3050*1200*1740 3260
  KT-C500 500/400 450/360 91 6ZTAA13-G4 6L Елек. 13 4350*1400*2260 4020 година 3050*1200*1740 3260
  KT-C500 500/400 450/360 89 QSZ13-G2 6L ECM 13 4350*1400*2260 4020 година 3050*1200*1740 3260
  KT-C530 530/424 500/400 104.1 QSZ13-G3 6L ECM 13 4350*1400*2260 4020 година 3050*1200*1740 3260
  KT-C330 330/264 300/240 73.4 NTA855G1 6L Елек. 14 4350*1400*2260 4020 година 3050*1200*1740 3260
  KT-C344 344/275 313/250 76,5 NTA855-G1 6L Елек. 14 4350*1400*2260 4020 година 3050*1200*1740 3340
  KT-C388 388/310 350/280 80,5 NTA855G1B 6L Елек. 14 4350*1400*2260 4020 година 3050*1200*1740 3260
  KT-C440 440/352 400/320 87 NTA855G4 6L Елек. 14 4350*1400*2260 4020 година 3050*1200*1740 3340
  KT-C500 500/400 450/360 98 KTA19G2 6L Елек. 18.9 4650*1600*2260 5270 3380*1390*2050 4166
  KT-C550 550/440 500/400 111 KTA19G3 6L Елек. 18.9 4650*1600*2260 5270 3380*1390*2050 4166
  KT-C625 625/500 563/450 120 KTA19G3A 6L Елек. 18.9 4650*1600*2260 5270 3380*1390*2050 4166
  KT-C625 625/500 563/450 120 KTA19G4 6L Елек. 18.9 4650*1600*2260 5270 3380*1390*2050 4166
  KT-C688 688/550 625/500 134 KTAA19G5 6L Елек. 18.9 4950*2000*2514 5930 3670*1680*2190 4650
  KT-C700 700/560 638/510 140 QSKTAA19G4 6L ECM 18.9 4950*2000*2514 5930 3720*1680*2190 4813
  KT-C750 750/600 688/550 140 KTAA19G6A 6L Елек. 18.9 4950*2000*2514 5930 3720*1680*2190 4813
  KT-C750 750/600 688/550 151 QSKTAA19G5 6L ECM 18.9 4950*2000*2514 5930 3720*1680*2190 4813
  KT-C825 825/660 750/600 140 KTAA19G7 6L Елек. 18.9 4950*2000*2514 5930 3720*1680*2190 4813
  KT-C850 850/680 775/620 154 KT38G 12V Елек. 37.8 20GP контејнер 10250 4410*1720*2170 7190
  KT-C1000 1000/800 925/740 204 KTA38G2 12V Елек. 37.8 20GP контејнер 10250 4410*1720*2170 7190
  KT-C1100 1100/880 1000/800 225 KTA38G2A 12V Елек. 37.8 20GP контејнер 10250 4410*1720*2170 7190
  KT-C1250 1250/1000 1125/900 245 KTA38G4 12V Елек. 37.8 20GP контејнер 12160 година 4300*2080*2190 7777
  KT-C1320 1320/1056 1200/960 274 QSK38-G5 12V ECM 37.7 20GP контејнер 20800 година 5000*2080*2290 9281
  KT-C1375 1375/1100 1250/1000 274 KTA38-G9 12V Елек. 37.8 20GP контејнер 20800 година 5000*2080*2290 9281
  KT-C1450 1450/1160 година 1200/960 274 QSK38-G5 12V ECM 37.7 Контејнер од 40 HQ 20800 година 4650*2160*2440 8547
  KT-C1575 1575/1260 година 1432/1145 282 KTA50G3 16V Елек. 50.3 Контејнер од 40 HQ 21400 4960*2200*2620 10371
  KT-C1650 1650/1320 година 1500/1200 330 KTA50G9 16V Елек. 50.3 Контејнер од 40 HQ 21400 5300*2150*2550 10762
  KT-C1720 1720/1376 година 1563/1250 година 330 KTA50G9 16V Елек. 50.3 Контејнер од 40 HQ 21400 5300*2150*2550 10762
  KT-C1875 1875/1500 година 1687/1350 година 330 KTA50G9 16V Елек. 50.3 Контејнер од 40 HQ 21400 5300*2150*2550 10762

   

 • Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја

  Поврзани производи