• head_banner_01

Gjenerator dizel i Serisë KT-cummins

Përshkrim i shkurtër:

Gjenerator dizel Cummins, Komplet gjenerues Cummins, Genset Cummins, gjenerator 25kva Cummins, gjenerator Cummins 50kva, gjenerator cummins 100kva, gjenerator cummins 125kva, gjenerator cummins 150kva, gjenerator cummins 150kva, gjenerator cummins 20,gjenerator cummins 20 gjenerator, termocentrali cummins


Detajet e produktit

50 HZ

60 HZ

FAQ

Etiketat e produktit

Përshkrim:

Gjenerator dizel i Serisë KT-cummins

Cummins (NYSE: CMI) u themelua në vitin 1919 dhe e ka selinë në Columbus, Indiana, SHBA.Cummins është emëruar pas themelueses së saj, Claire Lyle Cummins, e cila është një mekanike auto-mekanike dhe shpikëse mekanike e vetë-mësuar.

Cummins e ka selinë në Columbus, Indiana, SHBA.Kompania ofron shërbime për klientët përmes 550 agjencive të saj të shpërndarjes dhe më shumë se 5000 pikave të tregtarëve në më shumë se 160 vende dhe rajone anembanë botës.Cummins ka 34,600 punonjës në mbarë botën.Të ardhurat e saj vjetore në 2012 ishin 17.3 miliardë dollarë, një rënie prej 4% nga viti në vit.Në vitin 2012, fitimi i saj para interesit dhe taksave arriti në 2.35 miliardë dollarë, duke zënë 13.6% të shitjeve.Cummins është prodhuesi kryesor në botë i pajisjeve të energjisë.Ai projekton, prodhon dhe shpërndan motorë dhe teknologji të ngjashme, duke përfshirë sistemet e karburantit, sistemet e kontrollit, trajtimin e ajrit të marrjes, sistemet e filtrimit, sistemet e trajtimit të gazrave të shkarkimit dhe sistemet e energjisë, dhe ofron shërbimin përkatës të shërbimeve pas shitjes.

Cummins ka investuar më shumë se 140 milionë dollarë amerikanë në Kinë.Si investitori më i madh i huaj në industrinë e motorëve të Kinës, Cummins ka tetë sipërmarrje të përbashkëta dhe kompani prodhuese në pronësi të plotë në Kinë.

Midis tyre, Dongfeng Cummins prodhon motorë me naftë të serive B, C dhe L dhe Chongqing Cummins prodhon motorë me naftë të serive M, N dhe K.Produktet përputhen me ISO 3046, ISO 4001, ISO 8525, IEC 34-1, GB1105, GB/T 2820, CSH 22-2, VDE 0530 dhe YD/T 502-2000 "Kërkesat Teknike për Komunikimin e Gjeneraleve Diesel dhe standardet e tjera" .

Karakteristikat:

* Super Fuqi

* Konsumi jashtëzakonisht i ulët i karburantit, avantazhet e performancës ekonomike

* Struktura kompakte, mirëmbajtje e lehtë

* Dizajn i avancuar, performancë e besueshme

* Konfigurimi profesional, cilësia më e mirë

* Produkte të pjekura, reputacion të mirë në botë

Përparësitë e grupit të gjeneratorëve me naftë Cummins:

Fuqia e fortë, besueshmëria e lartë, niveli i ulët i konsumit të karburantit dhe vajit, zhurma e ulët, emetimet e ulëta;

Efikasitet i lartë i prodhimit të energjisë, aftësi e fortë kundër ndërhyrjeve, klasa e izolimit "H", cikël i gjatë riparimi, jetë e gjatë shërbimi.


 • E mëparshme:
 • Tjetër:

 • SPECIFIKIMI I SERISË KT-C CUMMINS 50HZ @ 1500RPM
  Modeli Genset 50HZ PF=0.8 400/230V 3Fazë 4 Tela Modeli i motorit cyl I mërzitur Lejleku zhvendosje Gov. Dimensioni i tipit të hapur
  Fuqia e gatishmërisë Fuqia kryesore Kundër 100% (L/H)
  KVA/KW KVA/KW MM MM L   L×W×H(MM) Pesha KG
  KT-C30 30/24 25/20 6.7 4B3.9G2 4L 102 120 3.9 Elec. 1725*950*1500 830
  KT-C44 44/35 40/32 9.3 4BT3.9G2 4L 102 120 3.9 Elec. 1870*950*1500 950
  KT-C55 55/44 50/40 12.9 4BTA3.9-G2 (QC50/60E) 4L 102 120 3.9 Elec. 1870*950*1500 950
  KT-C70 70/56 63/50 12.9 4BTA3.9-G2 (QC58/67E) 4L 102 120 3.9 Elec. 1870*950*1500 990
  KT-C88 88/70 70/64 17.6 4BTA3.9-G11 4L 102 120 3.9 Elec. 1870*950*1500 990
  KT-C100 100/80 90/72 22.3 6BT5.9G2 6L 102 120 5.9 Elec. 2220*950*1530 1200
  KT-C110 110/88 100/80 22.3 6BT5.9G2 6L 102 120 5.9 Elec. 2250*950*1530 1200
  KT-C125 125/100 113/90 27 6BTA5.9G2 6L 102 120 5.9 Elec. 2400*950*1530 1200
  KT-C138 138/110 125/100 30 6BTAA5.9G2 6L 102 120 5.9 Elec. 2400*950*1530 1240
  KT-C150 150/120 135/110 30 6BTAA5.9G2 6L 102 120 5.9 Elec. 2400*950*1530 1360
  KT-C165 165/132 150/120 34 6BTAA5.9-G12 6L 102 120 5.9 Elec. 2400*950*1530 1360
  KT-C175 175/140 158/128 42 6CTA8.3G2 6L 114 135 8.3 Elec. 2420*950*1690 1690
  KT-C206 206/165 185/150 42 6CTA8.3G2 6L 114 135 8.3 Elec. 2420*950*1690 1690
  KT-C220 220/176 200/160 45 6CTAA8.3G2 6L 114 135 8.3 Elec. 2540*950*1750 1810
  KT-C250 250/200 230/184 53 6LTAA8.9-G2 6L 114 135 8.9 Elec. 2580*1020*1670 2030
  KT-C275 275/220 250/200 53 6LTAA8.9G3 6L 114 145 8.9 Elec. 2580*1020*1670 2030
  KT-C413 413/330 375/300 76.5 6ZTAA13-G3 6L 130 163 13 Elec. 3110*1360*1920 3000
  KT-C440 440/352 400/320 89.1 6ZTAA13-G2 6L 130 163 13 Elec. 3110*1360*1920 3000
  KT-C480 480/384 438/350 89.1 6ZTAA13-G2 6L 130 163 13 Elec. 3110*1360*1920 3000
  KT-C500 500/400 450/360 91.4 6ZTAA13-G4 6L 130 163 13 Elec. 3110*1360*1920 3000
  KT-C500 500/400 450/360 88.8 QSZ13G2 6L 130 163 13 ECM 3100*1450*1950 3120
  KT-C530 530/424 500/400 101 QSZ13G3 6L 130 163 13 ECM 3100*1450*2050 3150
  KT-C275 275/220 250/200 55 MTA11G2A 6L 125 147 10.8 Elec. 2900*1200*1690 3100
  KT-C275 275/220 250/200 53 NT855GA 6L 140 152 14 Elec. 2950*1200*1740 3007
  KT-C313 313/250 275/220 61 NTA855G1A 6L 140 152 14 Elec. 3050*1200*1740 3260
  KT-C350 350/280 313/250 63 MTAA11-G3 6L 125 147 10.8 Elec. 3050*1200*1690 3350
  KT-C350 350/280 313/250 68 NTA855G1B 6L 140 152 14 Elec. 3050*1200*1740 3340
  KT-C355 355/284 325/260 69 QSM11-G2 6L 125 147 10.8 Elec. 3050*1200*1690 3350
  KT-C388 388/310 350/280 72 NTA855G2A 6L 140 152 14 Elec. 3050*1200*1740 3355
  KT-C388 388/310 350/280 75 NTA855G4 6L 140 152 14 Elec. 3050*1200*1740 3355
  KT-C413 413/330 375/300 86 NTAA855G7 6L 140 152 14 Elec. 3250*1230*1800 3485
  KT-C440 440/352 400/320 89 NTAA855G7A 6L 140 152 14 Elec. 3250*1230*1800 3485
  KT-C500 500/400 450/360 97 KTA19G3 6L 159 159 18.9 Elec. 3380*1390*2050 4166
  KT-C550 550/440 500/400 107 KTAG3A 6L 159 159 19 Elec. 3380*1390*2050 4166
  KT-C550 550/440 500/400 107 KTA19G4 6L 159 159 18.9 Elec. 3380*1390*2050 4166
  KT-C575 575/460 525/420 113 KTAA19G5 6L 159 159 18.9 Elec. 3670*1680*2190 4650
  KT-C625 625/500 575/460 118.5 KTAA19G6 6L 159 159 18.9 Elec. 3670*1680*2190 4658
  KT-C650 650/520 600/480 139 KTA19G8 6L 159 159 18.9 Elec. 3380*1390*2050 5365
  KT-C688 688/550 625/500 127.8 KTAA19G6A 6L 159 159 18.9 Elec. 3720*1680*2190 4813
  KT-C750 750/600 688/550 127.8 KTAA19G7 6L 159 159 18.9 Elec. 3720*1680*2190 4813
  KT-C713 713/570 650/520 143 QSK19G3 6L 159 159 19 Elec. 3620*1720*2320 4909
  KT-C800 800/640 725/580 157 KT38-GA 12 V 159 159 37.8 Elec. 4410*1720*2170 7190
  KT-C825 825/660 750/600 167 KTA38G2 12 V 159 159 37.8 Elec. 4410*1720*2170 7190
  KT-C880 880/704 800/640 170 KTA38G2B 12 V 159 159 38 Elec. 4410*1720*2170 7199
  KT-C1000 1000/800 900/720 191 KTA38G2A 12 V 159 159 37.8 Elec. 4410*1720*2170 7359
  KT-C1100 1100/880 1000/800 209 KTA38G5 12 V 159 159 37.8 Elec. 4300*2080*2190 7777
  KT-C1250 1250/1000 1135/908 251 KTA38G9 12 V 159 159 38 Elec. 4400*2080*2190 8156
  KT-C1375 1375/1100 1250/1000 254 KTA50G3 16 V 159 159 50.3 Elec. 5000*2080*2290 9281
  KT-C1375 1375/1100 1250/1000 274 QSK38G5 12 V 159 159 37.7 Elec. 4650*2160*2440 8547
  KT-C1500 1500/1200 1375/1100 289 KTA50G8 16 V 159 159 50.3 Elec. 4960*2200*2620 10371
  KT-C1650 1650/1320 1500/1200 289 KTA50GS8 16 V 159 159 50.3 Elec. 5170*2120*2360 10762

  SPECIFIKIMI I SERISË KT-C CUMMINS 60HZ @ 1800RPM
  Modeli Genset 60HZ PF=0,8 440/220V 3fazë 4 tela Specifikimi i motorit Të dhënat e tendës së gjeneratorit Genset e të dhënave të hapura
  Fuqia e gatishmërisë Fuqia kryesore Kundër 100% (L/H) Modeli i motorit Cyl. Gov. Zhvendosja (L) Dimensioni (MM) pesha (KG) Dimensioni (MM) Pesha (KG)
  KVA/KW KVA/KW
  KT-C35 35/28 31/25 8.6 4B3.9G2 4L Elec. 3.9 2450*1080*1865 1350 1351 1352
  KT-C55 55/44 50/40 10.7 4BT3.9G2 4L Elec. 3.9 2450*1080*1865 1350 1725*950*1500 830
  KT-C75 75/60 68/54 15.9 4BTA3.9G2 4L Elec. 3.9 2670*1080*1865 1460 1870*950*1500 950
  KT-C93 93/74 85/68 20.1 4BTA3.9-G11 4L Elec. 3.9 2670*1080*1865 1460 1870*950*1500 950
  KT-C125 125/100 110/68 28.5 6BT5.9G2 6L Elec. 5.9 2900*1080*2000 1780 2220*950*1530 1200
  KT-C138 138/110 125/100 27 6BTA5.9G2 6L Elec. 5.9 3200*1080*2000 1780 2400*950*1530 1200
  KT-C165 165/132 150/120 30 6BTAA5.9G2 6L Elec. 5.9 3200*1080*2000 1780 2400*950*1530 1240
  KT-C175 175/148 160/128 38 6BTAA5.9G12 6L Elec. 5.9 3200*1080*2000 1780 2400*950*1530 1240
  KT-C185 185/186 168/135 44 6CTA8.3G2 6L Elec. 8.3 3500*1080*2120 2150 2420*950*1690 1690
  KT-C200 200/160 180/144 44 6CTA8.3G2 6L Elec. 8.3 3500*1080*2120 2150 2420*950*1690 1690
  KT-C220 220/176 200/160 44 6CTA8.3G2 6L Elec. 8.3 3500*1080*2120 2150 2420*950*1690 1690
  KT-C250 250/200 225/180 49 6CTAA8.3G2 6L Elec. 8.3 3500*1080*2120 2520 2540*950*1750 1810
  KT-C275 275/220 250/200 53 6LTAA8.9G2 6L Elec. 8.3 3700*1090*2080 2980 2580*1020*1670 2030
  KT-C413 413/330 375/300 81 6ZTAA13-G3 6L Elec. 13 4350*1400*2260 4020 3050*1200*1740 3260
  KT-C440 440/352 400/320 96 6ZTAA13-G2 6L Elec. 13 4350*1400*2260 4020 3050*1200*1740 3260
  KT-C480 480/384 438/350 96 6ZTAA13-G2 6L Elec. 13 4350*1400*2260 4020 3050*1200*1740 3260
  KT-C500 500/400 450/360 91 6ZTAA13-G4 6L Elec. 13 4350*1400*2260 4020 3050*1200*1740 3260
  KT-C500 500/400 450/360 89 QSZ13-G2 6L ECM 13 4350*1400*2260 4020 3050*1200*1740 3260
  KT-C530 530/424 500/400 104.1 QSZ13-G3 6L ECM 13 4350*1400*2260 4020 3050*1200*1740 3260
  KT-C330 330/264 300/240 73.4 NTA855G1 6L Elec. 14 4350*1400*2260 4020 3050*1200*1740 3260
  KT-C344 344/275 313/250 76.5 NTA855-G1 6L Elec. 14 4350*1400*2260 4020 3050*1200*1740 3340
  KT-C388 388/310 350/280 80.5 NTA855G1B 6L Elec. 14 4350*1400*2260 4020 3050*1200*1740 3260
  KT-C440 440/352 400/320 87 NTA855G4 6L Elec. 14 4350*1400*2260 4020 3050*1200*1740 3340
  KT-C500 500/400 450/360 98 KTA19G2 6L Elec. 18.9 4650*1600*2260 5270 3380*1390*2050 4166
  KT-C550 550/440 500/400 111 KTA19G3 6L Elec. 18.9 4650*1600*2260 5270 3380*1390*2050 4166
  KT-C625 625/500 563/450 120 KTA19G3A 6L Elec. 18.9 4650*1600*2260 5270 3380*1390*2050 4166
  KT-C625 625/500 563/450 120 KTA19G4 6L Elec. 18.9 4650*1600*2260 5270 3380*1390*2050 4166
  KT-C688 688/550 625/500 134 KTAA19G5 6L Elec. 18.9 4950*2000*2514 5930 3670*1680*2190 4650
  KT-C700 700/560 638/510 140 QSKTAA19G4 6L ECM 18.9 4950*2000*2514 5930 3720*1680*2190 4813
  KT-C750 750/600 688/550 140 KTAA19G6A 6L Elec. 18.9 4950*2000*2514 5930 3720*1680*2190 4813
  KT-C750 750/600 688/550 151 QSKTAA19G5 6L ECM 18.9 4950*2000*2514 5930 3720*1680*2190 4813
  KT-C825 825/660 750/600 140 KTAA19G7 6L Elec. 18.9 4950*2000*2514 5930 3720*1680*2190 4813
  KT-C850 850/680 775/620 154 KT38G 12 V Elec. 37.8 Enë 20GP 10250 4410*1720*2170 7190
  KT-C1000 1000/800 925/740 204 KTA38G2 12 V Elec. 37.8 Enë 20GP 10250 4410*1720*2170 7190
  KT-C1100 1100/880 1000/800 225 KTA38G2A 12 V Elec. 37.8 Enë 20GP 10250 4410*1720*2170 7190
  KT-C1250 1250/1000 1125/900 245 KTA38G4 12 V Elec. 37.8 Enë 20GP 12160 4300*2080*2190 7777
  KT-C1320 1320/1056 1200/960 274 QSK38-G5 12 V ECM 37.7 Enë 20GP 20800 5000*2080*2290 9281
  KT-C1375 1375/1100 1250/1000 274 KTA38-G9 12 V Elec. 37.8 Enë 20GP 20800 5000*2080*2290 9281
  KT-C1450 1450/1160 1200/960 274 QSK38-G5 12 V ECM 37.7 Kontejner 40HQ 20800 4650*2160*2440 8547
  KT-C1575 1575/1260 1432/1145 282 KTA50G3 16 V Elec. 50.3 Kontejner 40HQ 21400 4960*2200*2620 10371
  KT-C1650 1650/1320 1500/1200 330 KTA50G9 16 V Elec. 50.3 Kontejner 40HQ 21400 5300*2150*2550 10762
  KT-C1720 1720/1376 1563/1250 330 KTA50G9 16 V Elec. 50.3 Kontejner 40HQ 21400 5300*2150*2550 10762
  KT-C1875 1875/1500 1687/1350 330 KTA50G9 16 V Elec. 50.3 Kontejner 40HQ 21400 5300*2150*2550 10762

   

 • Shkruani mesazhin tuaj këtu dhe na dërgoni atë

  Produkte të ngjashme