• head_banner_01

Modul polikristalor

Përshkrim i shkurtër:


Detajet e produktit

FAQ

Etiketat e produktit

PERFORMANCË E AVANCUARA & PËRPARËSITË E DËSHMUARA
Efikasitet i lartë i konvertimit të modulit deri në 18,30% përmes qelizave novatore me pesë zbarra
teknologjisë.
Degradim i ulët dhe performancë e shkëlqyer në kushte të temperaturës së lartë dhe dritës së ulët.
Korniza e fortë e aluminit siguron që modulet të përballojnë ngarkesat e erës deri në 3600Pa dhe ngarkesat e borës deri në 5400Pa.
Besueshmëri e lartë ndaj kushteve ekstreme mjedisore (kalimi i testeve të mjegullës së kripës, amoniakut dhe breshërit).
Rezistenca e degradimit të mundshëm të shkaktuar (PID).

ÇERTIFIKIMET
IEC 61215, IEC 61730, UL 1703, IEC 62716, IEC 61701, IEC TS 62804, CE, CQC, ETL (SHBA), JET (Japoni), J-PEC (Japoni), KS (Në Korenë e Jugut)), BIS (Në Korenë e Jugut)), ,MCS (MB), CEC (Australi), CSI e kualifikuar (CA-SHBA), Israel Electric (Izrael), InMetro (Brazil), TSE (Turqi)
ISO 9001:2015: Sistemi i menaxhimit të cilësisë
ISO 14001:2015: Sistemi i menaxhimit të mjedisit
ISO 45001:2018: Sistemi i menaxhimit të shëndetit dhe sigurisë në punë

GARANCI SPECIALE
20 vjet garanci produkti
30 vjet garanci lineare e fuqisë dalëse

KARAKTERISTIKAT ELEKTRIKE STC
Fuqia maksimale (Pmax) 325 W 330 W 335 W 340 W 345 W 350 W 355 W
Tensioni i qarkut të hapur (Voc) 45.7 V 45,9 V 46.1 V 46.3 V 46.5 V 46.7 V 46.9 V
Rryma e qarkut të shkurtër (ISC) 9.28 A 9.36A 9.44A 9,52 A 9.60 A 9,68 A 9,76A
Tensioni në fuqinë maksimale (Vmp) 37.1 V 37.3 V 37.5 V 37.7 V 37.9 V 38.1 V 38.3 V
Rryma në fuqinë maksimale (Imp) 8,77 A 8,85 A 8,94 A 9.02A 9.11A 9.19A 9,27 A
Efikasiteti i modulit (%) 16.75 17.01 17.26 17.52 17.78 18.04 18.3
Temperatura e funksionimit -40℃ deri +85℃
Tensioni maksimal i sistemit 1000V DC/1500V DC
Vlerësimi i rezistencës ndaj zjarrit Lloji 1 (në përputhje me UL 1703 )/Klasa C (IEC 61730)
Vlerësimi maksimal i siguresave të serisë 15A

STC: lrradiance 1000W/m², Temperatura e qelizës 25℃,AM1.5;Toleranca e Pmax:±3%;Toleranca e matjes:±3%

KARAKTERISTIKAT ELEKTRIKE NOT
Fuqia maksimale (Pmax) 241 W 244 W 248 W 252 W 256 W 259 W 263 W
Tensioni i qarkut të hapur (Voc) 42.0 V 42.2 V 42.4 V 42.6 V 42.8 V 43.0 V 43.2 V
Rryma e qarkut të shkurtër (lsc) 7,52 A 7,58 A 7,65 A 7,71A 7,78 A 7,84A 9,91A
Tensioni në fuqinë maksimale (Vmp) 33.7 V 33,9 V 34.1 V 34.3 V 34.5 V 34.7 V 34.9 V
Rryma në fuqinë maksimale (lmp) 7.16A 7.20 A 7.28A 7.35 A 7.42 A 7,47 A 7,54A

NOCT: Rrezatimi 800 W/m², Temperatura e ambientit 20℃, Shpejtësia e erës 1 m/s

KARAKTERISTIKAT MEKANIKE
Lloji i qelizës Polikristaline 6 inç
Numri i qelizave 72 (6x12)
Dimensionet e modulit 1956x992x35 mm (77,01x39,06x1,38 inç)
Pesha 21 kg (46,3 lbs)
Mbulesa e përparme Xhami i kalitur 3,2 mm (0,13 inç) me veshje AR
Kornizë Aliazh alumini i anodizuar
Kuti bashkimi IP67, 3 dioda
Kabllo 4 mm² (0,006 inç²), 1000 mm (39,37 inç)
Lidhës E përputhshme me MC4 ose MC4
KARAKTERISTIKAT E TEMPERATURËS
Temperatura nominale e qelizave operative (NOCT) 45℃±2℃
Koeficientët e temperaturës Pmax -0,39%/℃
Koeficientët e temperaturës të Voc -0,30%/℃
Koeficientët e temperaturës lsc 0,05%/℃
PAKETIMI
Paketim standard 31 copë/paletë
Sasia e modulit për enë 20' 310 copë
Sasia e modulit për enë 40' 744 copë (GP)/816 copë (HQ)

 • E mëparshme:
 • Tjetër:

 • Shkruani mesazhin tuaj këtu dhe na dërgoni atë

  Produkte të ngjashme

  • Monocrystalline Module

   Moduli monokristalor

   PERFORMANCË E AVANCUARA DHE PËRPARËSITË E DËSHMUARA Efikasitet i lartë i konvertimit të modulit deri në 18,30% nëpërmjet teknologjisë novatore të qelizave me pesë zbarra.Degradim i ulët dhe performancë e shkëlqyer në kushte të temperaturës së lartë dhe dritës së ulët.Korniza e fortë e aluminit siguron që modulet të përballojnë ngarkesat e erës deri në 3600Pa dhe ngarkesat e borës deri në 5400Pa.Besueshmëri e lartë ndaj kushteve ekstreme mjedisore (kalimi i testeve të mjegullës së kripës, amoniakut dhe breshërit).Degradimi i mundshëm i shkaktuar...