• head_banner_01

Поликристален модул

Краток опис:


Детали за производот

Најчесто поставувани прашања

Ознаки на производи

НАПРЕДНИ ПЕРФОРМАНСИ И ДОКАЖАНИ ПРЕДНОСТИ
Висока ефикасност на конверзија на модулот до 18,30% преку иновативни ќелии со пет собирници
технологија.
Ниска деградација и одлични перформанси при високи температури и услови на слаба осветленост.
Цврстата алуминиумска рамка обезбедува модулите да издржат оптоварување на ветер до 3600Pa и товари од снег до 5400Pa.
Висока сигурност при екстремни услови на животната средина (поминување солена магла, тестови за амонијак и град).
Отпорност на потенцијална индуцирана деградација (PID).

СЕРТИФИКАЦИИ
IEC 61215, IEC 61730, UL 1703, IEC 62716, IEC 61701, IEC TS 62804, CE, CQC, ETL (САД), JET (Јапонија), J-PEC (Јапонија), KS (Јужна Кореја)), BIS (Јужна Кореја)), BIS ,MCS (Велика Британија), CEC (Австралија), CSI Подобни (CA-САД), Israel Electric (Израел), InMetro (Бразил), TSE (Турција)
ISO 9001:2015: Систем за управување со квалитет
ISO 14001:2015: Систем за управување со животната средина
ISO 45001:2018: Систем за управување со здравјето и безбедноста при работа

ПОСЕБНА ГАРАНЦИЈА
20 години гаранција на производот
30 години гаранција за линеарна излезна моќност

ЕЛЕКТРИЧНИ КАРАКТЕРИСТИКИ СТЦ
Максимална моќност (Pmax) 325 W 330 W 335 W 340 W 345 W 350 W 355 W
Напон на отворено коло (Voc) 45,7 V 45,9 V 46,1 V 46,3 V 46,5 V 46,7 V 46,9 V
Струја на краток спој (ISC) 9,28А 9,36А 9,44А 9,52 А 9,60 А 9,68 А 9,76А
Напон со максимална моќност (Vmp) 37,1 V 37,3 V 37,5 V 37,7 V 37,9 V 38,1 V 38,3 V
Струја со максимална моќност (Imp) 8,77 А 8,85 А 8,94 А 9,02А 9.11А 9,19А 9,27А
Ефикасност на модулот(%) 16,75 17.01 17.26 17.52 17,78 18.04 18.3
Работна температура -40℃ до +85℃
Максимален напон на системот 1000V DC/1500V DC
Оценка за отпорност на пожар Тип 1 (во согласност со UL 1703 )/класа C (IEC 61730)
Максимална оцена на осигурувачи од серии 15А

STC: lradiance 1000W/m², Температура на ќелијата 25℃,AM1,5;Толеранција на Pmax:±3%;Толеранција на мерење:±3%

ЕЛЕКТРИЧНИ КАРАКТЕРИСТИКИ НОКТ
Максимална моќност (Pmax) 241 W 244 W 248 W 252 W 256 W 259 W 263 W
Напон на отворено коло (Voc) 42,0 V 42,2 V 42,4 V 42,6 V 42,8 V 43,0 V 43,2 V
Струја на краток спој (lsc) 7,52 А 7,58 А 7,65 А 7,71 А 7,78 А 7,84 А 9,91 А
Напон со максимална моќност (Vmp) 33,7 V 33,9 V 34,1 V 34,3 V 34,5 V 34,7 V 34,9 V
Струја со максимална моќност (lmp) 7.16А 7.20 А 7,28А 7,35 А 7,42 А 7,47 А 7,54 А

NOCT: Ораченост 800 W/m², Температура на околината 20℃, брзина на ветерот 1 m/s

МЕХАНИЧКИ КАРАКТЕРИСТИКИ
Тип на ќелија Поликристален 6 инчи
Број на клетки 72 (6x12)
Димензии на модулот 1956x992x35mm (77,01x39,06x1,38 инчи)
Тежина 21 кг (46,3 фунти)
Предниот капак Калено стакло од 3,2 mm (0,13 инчи) со AR слој
Рамка Елоксирана легура на алуминиум
Разводна кутија IP67, 3 диоди
Кабел 4 mm² (0,006 инчи²), 1000 mm (39,37 инчи)
Конектор MC4 или MC4 компатибилен
ТЕМПЕРАТУРСКИ КАРАКТЕРИСТИКИ
Номинална оперативна температура на ќелијата (NOCT) 45℃±2℃
Температурни коефициенти на Pmax -0,39%/℃
Температурни коефициенти на Voc -0,30%/℃
Температурни коефициенти на lsc 0,05%/℃
ПАКУВАЊЕ
Стандардно пакување 31 парче/палета
Количина на модул по контејнер од 20' 310 парчиња
Количина на модул по контејнер од 40' 744 парчиња (GP)/816 парчиња (HQ)

 • Претходно:
 • Следно:

 • Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја

  Поврзани производи

  • Monocrystalline Module

   Монокристален модул

   НАПРЕДНИ ПЕРФОРМАНСИ И ДОКАЖАНИ ПРЕДНОСТИ Висока ефикасност на конверзија на модулот до 18,30% преку иновативна технологија на ќелии со пет собирници.Ниска деградација и одлични перформанси при високи температури и услови на слаба осветленост.Цврстата алуминиумска рамка обезбедува модулите да издржат оптоварување на ветер до 3600Pa и товари од снег до 5400Pa.Висока сигурност при екстремни услови на животната средина (поминување солена магла, тестови за амонијак и град).Потенцијално индуцирана дегра...