• head_banner_01

Rreth Nesh

HYRJE E KENTPOWER

FUJIAN KENT MEKANIKE DHE ELEKTRIKE CO., LTD (KENTPOWER shkurtimisht), themeluar në 2005 me një kapital të regjistruar prej 15 milion USD, dizajnimin dhe prodhimin e grupeve të gjeneratorëve me naftë, grupe gjeneratorësh të gazit natyror, sistemin e energjisë diellore, montimin integrues, shitjen dhe mirëmbajtjen e shërbimit. Kompania e vendosur në qytetin Fuzhou, provinca Fujian, me një sipërfaqe prej 100000 metra katrorë, mbi 100 punonjës. Produktet e saj përdoren kryesisht si energji rezervë ose energji emergjente në shumë fusha të rëndësishme, duke përfshirë autostradat, hekurudhat, pallate, hotele, miniera, shkolla, spitale, fabrika dhe telekomunikacion dhe sistem financiar, etj.

Me një strukturë moderne prodhuese të gjeneratorit dhe një ekip të fortë teknik profesional, ne kemi krijuar marrëdhënie bashkëpunimi afatgjata me ndërmarrje të markave të tilla si CUMMINS, PERKINS, MAN, VOLVO, MITSUBISHI, DEUTZ, DOOSAN, STAMFORD, LEROY SOMER, MARATHON, hasshtë zhvilluar të gjitha llojet e grupeve të gjeneratorëve me naftë nga 5Kva në 3000Kva, duke përfshirë grupe standarde të gjeneratorëve të tipit të hapur, grupe gjeneratorësh të kontejneruar, grupe gjeneratorësh detarë, grupe gjeneratorësh të tensionit të lartë, stacione elektrike të energjisë, kullë të lehta, makinë saldimi me naftë, sistem kontrolli, sistem sinkronizimi dhe të gjitha llojet e pjesëve rezervë që furnizojnë.

Gjatë viteve, KENTPOWER ka bërë përpjekje për tregun e brendshëm dhe tregun e huaj, duke marrë si teori të saj të punës "Profesionist në Zgjidhje, Përgjegjës për Konsumatorin, Fitim në Biznes". Në mënyrë që të garantojmë përmirësimin e teknologjisë, ne kemi fituar teknologji të përparuara të prodhimit nga Evropa dhe kemi përdorur pajisje të përparuara të prodhimit dhe instrumente testimi. Aktualisht, KENTPOWER është certifikuar me ISO9001, ISO 14001, Certifikatë CE, SGS, SONCAP, GOST etj.

HUACHAI DEUTZ OEM Authorization

Autorizimi i HUACHAI DEUTZ OEM

MITSUBISGI OEM Authorization

Autorizimi i MITSUBISGI OEM

IS09001

IS09001

DEIF OEM Authorization

Autorizimi i DEIF OEM

Doosan OEM Authorization

Autorizimi Doosan OEM

VMAN-OEM Authorization

Autorizimi i VMAN-OEM

1f5681fc

Certifikata e regjistrit të markave tregtare

Chinese high-tech Enterprise Certificate-

Certifikata e ndërmarrjes së teknologjisë së lartë kineze

Fujian High-tech Enterprise Certificate

Certifikata e ndërmarrjes së teknologjisë së lartë Fujian

SGS

SGS